C1210X822J3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X822J3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 8.2NF 25V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
8200pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C1210X822J3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 8200pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)