C1210X821J1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X821J1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 820PF 100V ULTRA ST
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
820pF
36 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Ceramic
KEMET C1210X821J1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 820pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)