C1210X752K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X752K4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 16V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
16V
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
7500pF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C1210X752K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)