C1210X752K3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X752K3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 25V ULTRA STA
Capacitance :
7500pF
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C1210X752K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)