C1210X752J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X752J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 10V ULTRA STA
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
7500pF
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X752J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)