C1210X752G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X752G5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 50V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
7500pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X752G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)