C1210X752F3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X752F3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 25V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
7500pF
36 Weeks
KEMET C1210X752F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X752F3HACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals X8R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
C1210X752F3HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V