C1210X752F1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X752F1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 7.5NF 100V ULTRA ST
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
7500pF
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
1210 (3225 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
KEMET C1210X752F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 7500pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X752F1HACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8R.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
C1210X752F1HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V