C1210X751K8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X751K8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 750PF 10V ULTRA STA
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
750pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
KEMET C1210X751K8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 750pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)