C1210X751J4HAC7800
Mfr.Part #
C1210X751J4HAC7800
Description
CAP CER 1210 750PF 16V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance :
750pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X751J4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 750pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)