C1210X751F5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X751F5HAC7800
Description
CAP CER 1210 750PF 50V ULTRA STA
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance :
750pF
Tolerance :
±1%
KEMET C1210X751F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 750pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X751F5HAC7800 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8R.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
C1210X751F5HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V