C1210X751F1HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X751F1HACAUTO
Description
CAP CER 1210 750PF 100V ULTRA ST
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
750pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210X751F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 750pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X751F1HACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
C1210X751F1HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V