C1210X750K5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X750K5HAC7800
Description
CAP CER 1210 75PF 50V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1210X750K5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 75pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)