C1210X750J3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X750J3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 75PF 25V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
75pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±5%
KEMET C1210X750J3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 75pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)