C1210X750F3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X750F3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 75PF 25V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C1210X750F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 75pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X750F3HACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8R.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
C1210X750F3HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V