C1210X683M8JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683M8JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Temperature Coefficient :
U2J
Series :
SMD Auto U2J Flex
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
0.068μF
Factory Lead Time :
52 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
KEMET C1210X683M8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)