C1210X683M5JAC7800
Mfr.Part #
C1210X683M5JAC7800
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Comm U2J Flex
U2J
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
0.068μF
Tape and Reel (TR)
Thickness :
889μm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
52 Weeks
Pbfree Code :
yes
KEMET C1210X683M5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683M5JAC7800 Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1210X683M5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm