C1210X683M4JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683M4JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 16V U2J 1210
Series :
SMD Auto U2J Flex
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
16V
U2J
KEMET C1210X683M4JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 16V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)