C1210X683M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683M4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 68NF 16V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Factory Lead Time :
36 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Dielectric Material :
Ceramic
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210X683M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.068μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)