C1210X683K8JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683K8JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1210
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
0.068μF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated :
10V
KEMET C1210X683K8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683K8JACAUTO Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C1210X683K8JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm