C1210X683K8JAC7800
Mfr.Part #
C1210X683K8JAC7800
Description
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1210
Series :
SMD Comm U2J Flex
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068μF
ROHS3 Compliant
Thickness :
889μm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
KEMET C1210X683K8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)