C1210X683K5JACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210X683K5JACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1210
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto U2J Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
0.068μF
Factory Lead Time :
52 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
KEMET C1210X683K5JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683K5JACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1210X683K5JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm