C1210X683K4JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683K4JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 16V U2J 1210
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto U2J Flex
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210X683K4JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683K4JACAUTO Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.
C1210X683K4JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm