C1210X683K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683K4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 68NF 16V ULTRA STAB
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.068μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X683K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.068μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)