C1210X683J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 68NF 10V ULTRA STAB
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
0.068μF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C1210X683J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.068μF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)