C1210X683J5JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683J5JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1210
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.068μF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto U2J Flex
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
KEMET C1210X683J5JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683J5JACAUTO Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1210X683J5JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm