C1210X683G8JAC7800
Mfr.Part #
C1210X683G8JAC7800
Description
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1210
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
10V
1210 (3225 Metric)
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.068μF
Series :
SMD Comm U2J Flex
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness :
889μm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C1210X683G8JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683G8JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1210X683G8JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm