C1210X683G5JAC7800
Mfr.Part #
C1210X683G5JAC7800
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tape and Reel (TR)
Thickness :
889μm
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.068μF
1 (Unlimited)
KEMET C1210X683G5JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683G5JAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals U2J indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C1210X683G5JAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm