C1210X683G4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683G4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 68NF 16V ULTRA STAB
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
0.068μF
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1210X683G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.068μF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683G4HACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 16V, it can operate.
C1210X683G4HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V