C1210X683G3JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683G3JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 25V U2J 1210
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Series :
SMD Auto U2J Flex
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.068μF
Factory Lead Time :
52 Weeks
KEMET C1210X683G3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683G3JACAUTO Overview
Ceramic capacitor is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to U2J.
C1210X683G3JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm