C1210X683F8JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683F8JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 10V U2J 1210
52 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto U2J Flex
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.068μF
KEMET C1210X683F8JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683F8JACAUTO Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C1210X683F8JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm