C1210X683F5JACAUTO
Mfr.Part #
C1210X683F5JACAUTO
Description
CAP CER 0.068UF 50V U2J 1210
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
U2J
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Series :
SMD Auto U2J Flex
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
0.068μF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C1210X683F5JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683F5JACAUTO Overview
Programs on this device are of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with U2J being the highest temperature coefficient.
C1210X683F5JACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm