C1210X683F4HAC7800
Mfr.Part #
C1210X683F4HAC7800
Description
CAP CER 1210 68NF 16V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
0.068μF
KEMET C1210X683F4HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 0.068μF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X683F4HAC7800 Overview
A program's size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm for this device.Its coefficient is X8R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 16V, it is capable of operating.
C1210X683F4HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V