C1210X682M4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X682M4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 6.8NF 16V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210X682M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 6800pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)