C1210X682J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X682J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 6.8NF 10V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Factory Lead Time :
36 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C1210X682J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 6800pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)