C1210X682J5HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210X682J5HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 6.8NF 50V ULTRA STA
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
36 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
6800pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±5%
KEMET C1210X682J5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 6800pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)