C1210X682G8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X682G8HAC7800
Description
CAP CER 1210 6.8NF 10V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
36 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
X8R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1210X682G8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 6800pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)