C1210X681J8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X681J8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 680PF 10V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C1210X681J8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 680pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)