C1210X680F5HAC7800
Mfr.Part #
C1210X680F5HAC7800
Description
CAP CER 1210 68PF 50V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
68pF
Factory Lead Time :
36 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
ROHS3 Compliant
KEMET C1210X680F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 68pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X680F5HAC7800 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals X8R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
C1210X680F5HAC7800 Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V