C1210X620F8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X620F8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 62PF 10V ULTRA STAB
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
62pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
10V
KEMET C1210X620F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 62pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X620F8HACAUTO Overview
This device's program size/dimension is 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 10V can be used for operation.
C1210X620F8HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V