C1210X562J4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X562J4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 5.6NF 16V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1210X562J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 5600pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)