C1210X511K5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X511K5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 510PF 50V ULTRA STA
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
510pF
Tolerance :
±10%
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C1210X511K5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 510pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)