C1210X510M8HAC7800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C1210X510M8HAC7800
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1210 51PF 10V ULTRA STAB
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
36 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
51pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
10V
KEMET C1210X510M8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 51pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)