C1210X510K8HAC7800
Mfr.Part #
C1210X510K8HAC7800
Description
CAP CER 1210 51PF 10V ULTRA STAB
Capacitance :
51pF
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
SMD Comm X8R HT150C Flex
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C1210X510K8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C Flex 51pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)