C1210X510G3HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X510G3HACAUTO
Description
CAP CER 1210 51PF 25V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
51pF
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
KEMET C1210X510G3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 51pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)