C1210X473M8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X473M8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 47NF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance :
0.047µF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C1210X473M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 0.047μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)