C1210X473M3JAC7800
Mfr.Part #
C1210X473M3JAC7800
Description
CAP CER 0.047UF 25V U2J 1210
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J Flex
Temperature Coefficient :
U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Thickness :
889μm
Mount :
Surface Mount
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047µF
Pbfree Code :
yes
KEMET C1210X473M3JAC7800
SMD Comm U2J Flex 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)