C1210X471K4HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X471K4HACAUTO
Description
CAP CER 1210 470PF 16V ULTRA STA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
1210 (3225 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C1210X471K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 470pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)