C1210X432G5HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X432G5HACAUTO
Description
CAP CER 1210 4.3NF 50V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
36 Weeks
Capacitance :
4300pF
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±2%
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
KEMET C1210X432G5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 4300pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)