C1210X432F8HACAUTO
Mfr.Part #
C1210X432F8HACAUTO
Description
CAP CER 1210 4.3NF 10V ULTRA STA
Thickness (Max) :
0.039 0.98mm
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
4300pF
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
36 Weeks
KEMET C1210X432F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 4300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C1210X432F8HACAUTO Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm.This coefficient equals X8R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 10V allows it to function.
C1210X432F8HACAUTO Features
a size/dimension of 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
with X8R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V